Voor Tania Dekens, voorzitster van RWDM Girls Brussels, zal het sociale aspect altijd blijven in onze vrouwenvoetbalclub. Het zit in haar DNA. Maar de sportieve ambitie is net zo belangrijk voor de voorzitster.

Tania Dekens is gemeenteraadslid, OCMW-raadslid en lid van de raad van bestuur van “Le Logement Molenbeekois”. Zij is al vele jaren actief op sociaal, economische en politiek gebied.

Zij stemde er eind 2019 mee in om de leiding van onze club op zich te nemen, een broodnodige versterking voor het team.

Want onze club, oorspronkelijk opgericht door Ramzi en zijn vrouw Véronique, is in de loop der jaren gegroeid, met de ambitie en de behoefte aan sportieve en sociale ondersteuning voor alle meisjes die er spelen.

Wat doet een voorzitster van een club als de onze ? 

Tania is overal, als een aanvoerder die ook spits is, in de verdediging speelt, keeper of vleugelspeler is. “Er is altijd wel iets te doen voor de club” zegt ze. De boekhoudkundige en administratieve aspecten (vrijwilligerswerk, fiscale attesten, statuut van verenigingswerkers) die geregeld moeten worden, het zoeken naar subsidies en sponsoring, antwoorden aan journalisten, vertegenwoordiging, enz.

Onze voorzitster Tania Dekens weet hoe ze zich moet omringen met mensen. Er is de  sterke raad van bestuur en vele andere dynamische helpende handen om deze kleine/middelgrote en ambitieuze voetbalclub te leiden. De ontwikkeling van de meisjes blijft tegelijkertijd altijd belangrijk.

Vrouwenvoetbal is populair, en de mentaliteit verandert ook. «Bij ons kunnen alle meisjes komen voetballen”, zegt Tania enthousiast. “Het sleutelwoord bij RWDM Girls is emancipatie. Deze meisjes met verschillende culturele achtergronden komen naar ons om hun favoriete sport te spelen, voetbal. Er worden banden gesmeed en dit voor het leven. Dat is heel belangrijk voor mij”.

Tania Dekens’ checklist

Een voorzitster beslist. Na overleg. Maar laten we haar vele taken voor de club eens op een rijtje zetten :

 • zoeken naar :
  • sponsors
  • subsidies
  • extra uren om te spelen
  • nieuwe synthetische velden
 • onderhandelen met de politici van Molenbeek
 • vrijwilligers vinden om onze speelsters te ondersteunen.

Tania’s ambitie voor onze club

Het zal u niet verbazen dat de ambitie van onze voorzitster dubbel is : ze is zowel sociaal als sportief 

In het kort :

 • Sociaal : de huiswerkbegeleiding in 2022 opstarten en bestendigen, Nederlandse les organiseren in samenwerking met het basketbalteam Molenbeek Rebels, zomercursussen, enz.
 • Sociaal : een raad van ouders en speelsters oprichten met een vertegenwoordiging van beide partijen in de raad van bestuur van de club, die onze voorzitster meer gemengder en vrouwelijker wilt.
 • Eveneens sociaal : 20 meisjes tegen een verminderd tarief laten spelen.
 • Sociaal : meisjes helpen om werk te zoeken, hen voorbereiden op sollicitatiegesprekken, enz.
 • Sociale EN sportieve ambitie : enkele meisjes van de club opleiden zodat zij zelf coach of scheidsrechter kunnen worden.
 • Sportieve ambitie : met onze eerste ploeg naar eerste nationale promoveren en het budget vinden om hen een bonus te kunnen geven voor die promotie. En ook om alle noodzakelijke functies te financieren : fysiotherapeuten, scouting, trainers, afgevaardigden, enz. 

Voor de voorzitster is de maatschappelijke opdracht geen synoniem met hulpverlening, maar een wederzijds engagement. De meisjes die ondersteuning krijgen van de club worden vervolgens gevraagd om wat van hun tijd en ervaring te spenderen ten voordele van de jongere meisjes.

Tot volgend seizoen om Tania’s ambities verder waar te maken !